Budžets

NaudaBudžets ir naudas vienībās sastādīts nākamā gada ieņēmumu un izdevumu plāns, kurš būs uzņēmuma kapitāla papildinājums un pastāvēšanas pamats, kuru novirzīs firmas materiālu iegādē, darbinieku algās un saimniecisko izdevumu segšanā. Kā arī ir jāparūpējas, lai rodas aizvien vairāk patstāvīgu klientu, kuri ir apmierināti ar jūsu sniegtajiem pakalpojumiem un griežas pie jums ar nākošajiem pasūtījumiem un iesaka jūs tālāk saviem darījumu partneriem.

Nauda, kas ir jūsu materiālais nodrošinājums jeb kapitāls, ar ko ir prātīgi jārīkojas, novirzot finanšu līdzekļus, rūpīgi pieejot tam, kur nauda tiks izlietota, lai pietiek arī visam izdevumu kopumam – izejmateriālu iegādei, darbinieku algām un rezerves naudas līdzekļiem, kam jāpaliek garantijai, kad piedzīvosiet kritumu pie darba apjoma samazināšanās jeb dīkstāves, kas uzņēmumu var skart.

Nospraustie mērķi, uz kuriem esat koncentrējušies ir smags darbs, kas neļauj atslābt, jo katrs neizdevies darījums, ir uzņēmuma materiālie zaudējumi. Darbu vadītāju uzdevums ir, lai darbinieku rezultāts būtu kvalitatīvs un iekļautos pasūtītāja noteiktajos termiņos. Lai nezaudētu pieredzējušus darbiniekus, kas pierādījuši sevi ar darba kvalitātes jānodrošina ar pienācīgu algas lielumu, jo citādi viņš var sākt meklēt labāk apmaksātu darbu citā uzņēmumā.

Atkarībā, cik liels ir jūsu uzņēmums, un cik tajā ir liels darba kolektīvs, jums jāapzina darba virsvadītājus, lai tie ir informēti par uzņēmuma lēmumiem un rīkojumiem, kas stingri jāizpilda un nepieļauj pašdarbību, kuri koordinēs darbiniekus un nesīs atbildību par savlaicīgu darbu procesu norisi laikā un kvalitātē.

Tāpat uzņēmumam ir jāizvērtē, kuri produkti ir pieprasīti, un kuri nē. Jo pārprodukcija ir jūsu iztērēti materiāli, kuri stāvēs noliktavā un nenesīs nekādu peļņu, bet darbiniekiem alga tik un tā nāksies maksāt. Tāpēc uzņēmumam ir jāseko līdzi produktu un pakalpojumu tirgus noietam.

Nevajadzētu uzņemties lielus projektus, kuriem nepietiek naudas līdzekļu, lai tos īstenotu un laikā projektu nodotu, jo tas var neattaisnoties, kas var nest lielus, neatgriezeniskus zaudējumus, un neattaisnot jūsu cerības, un vēl, jo trakāk, ja jūs esat paņēmis pirmo bezmaksas kredītu vai maksas ātro kredītu, kādā no kredītiestādēm, tas ir nopietns lēmums, kas jāapsver, pirms sperat šo soli. Tāpat, kā braukt mājās bez naudas.

Katra uzņēmuma veiksmes stāsts ir atkarīgs no tā, cik atpazīstamu uzņēmumu spēj radīt iestādes galva – īpašnieks, jo mūsdienās valda nežēlīga konkurence jebkurā nozarē, un kaut ko jaunu, nebijušu radīt no nulles un ar to pelnīt ne visiem izdodas. Bet, ja rodat drosmi mest izaicinājumu lieliem brendiem vai jau plaši attīstītai nozarei, kur konkurence ir milzīga, taču, ja saredzat savu biznesa idejas oriģinalitāti, savu odziņu, un jums ir atbilstoša izglītība, tad ir visas durvis vaļā, un, protams, pirmajos gados nav mazsvarīga loma sākuma kapitālam, jo tas ir katra budžeta instruments, ar kuru nedrīkst rīkoties strauji un bez saskaņota izdevumu plāna, pie kura stingri jāpieturas, lai nevajadzētu pēc tam rūgti vilties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *