Brauc mājās uz Ziemassvētkiem

Ziemassvētki ir vieni no gaidītākajiem un mīlētākajiem svētkiem šajā pasaulē. Ne visi un visur šos svētkus atzīmē, bet tie neapšaubāmi ir ļoti nozīmīgi un populāri. Šo svētku aizsākumi, kā daudzi domā, nāk no kristietības, bet patiesie Ziemassvētku aizsākumi ir meklējami daudz agrāk. Tie ir ziemas saulgriežu svētki kuri tika svinēti jau ļoti tālā pagātnē.

Šie svētki ir gājuši cauri ļoti ilgai vēsturei un laika gaitā ir arī mainījušies, tomēr mēs joprojām pieturamies pie daudzām no tradīcijām, kas saistās ar šiem svētkiem. Mūsdienu Ziemassvētki ir kļuvuši nedaudz komerciālāki kā tie bija agrāk. Šodien tie ir vairāk svētki kad ir jāpērk dāvanas, bet tie ir saglabājuši savu pamatu kā svētki kad ir jābūt kopā ar savu ģimeni. Ja citi svētki ir tādi, kur varam izklaidēties, pavadīt laiku ar draugiem un tamlīdzīgi, tad Ziemassvētki joprojām ir svētki kad ir jābūt mājās vai kaut kur citur, bet laiks ir jāpavada ar ģimeni un tuvākajiem cilvēkiem.

Katru gadu, tuvojoties Ziemassvētku laikam, visos veikalos, iestādēs un citviet sāk parādīties svētku motīvi, skan Ziemassvētku dziesmas, pa TV tiek rādītas svētku filmas un pārraides. Šajā laikā ir arī ļoti plaši popularizētas dažādas labdarības akcijas un iespējas palīdzēt tiem, kam tas ir nepieciešams. Šajā laikā cilvēki patiešām arī kļūst labsirdīgāki, laipnāki un izpalīdzīgāki. Mēs aizdomājamies par līdzcilvēkiem, pat tad, ja pašiem iet grūti, mēs tomēr paskatāmies apkārt vairāk kā to darām ikdienā.

Lai arī šiem svētkiem ir ļoti daudz pozitīvā, tie nes arī ļoti lielu stresa un pārdzīvojumu devu mūsu ikdienai. Ne velti saka, ka Ziemassvētkos ļoti daudzi saskaras ar depresiju. Šie svētki liek cilvēkiem skatīties uz laimīgajām ģimenēm un atskārst savus trūkumus, neveiksmes, vientulību un daudz citu emociju kuras var radīt ļoti nomācošu sajūtu. Šajā laikā, daudzi no mums saskaras arī ar finansiālām problēmām. Ja jums ir bērni, jūs lieliski apzināties ka bērniem vienmēr vēlamies dot labāko un bērni vēlas saņemt tieši to – labāko. Bērnībā ir grūti saprast to, ka vecāki nevar atļauties visu un ka nauda ir ierobežota. Tāpēc bērni prasa dārgas rotaļlietas kuras ne vienmēr varam atļauties. Tas var ļoti sāpināt vecākus kuri cenšas cik spēj, bet nespēj atļauties jaunu velosipēdu vai kādu rotaļlietu. Arī reklāmas un akcijas nepalīdz tikt galā ar to, ka daudzu situācijas ir tādas, ka arī akcija nepalīdz sagādāt pietiekošu naudas daudzumu.

Lai arī var būt grūti, var būt smagi un visādi, šie svētki pavisam noteikti ir lieliski. Tie saved cilvēkus kopā, liek novērtēt to kas mums ir, tie spēj sasildīt pat visvēsāko sirdi. Ziemassvētkos mēs stāstām saviem bērniem ka ziemassvētku vecītis atnesīs viņiem dāvanas, mēs cenšamies radīt bērnos brīnumu sajūtu, mēs paši sākam tam ticēt un izjūtam šo svētku brīnumu. Lai arī šie svētki ir ar reliģisku pieskaņu un daudzi dodas uz svētku dievkalpojumiem, savā būtībā tie ir ļoti vienkārši svētki kuru laikā notiek maģiskas lietas. Ja ārā snieg sniegs un eglītē iedegtas svecītes, ir grūti neticēt ka iespējams ir viss. Lai arī laiks var būt slikts, naudas var būt maz, mēs paši varam justies slikti, katram ir iespējams radīt sev svētku noskaņu un tajā dalīties ar citiem. Tieši dalīšanās ir šo svētku pamatā, tas mums visiem ir jāatceras.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *