Brauc mājās uz jauno gadu

Jaunais gads ir svētki kurus atzīmē visā pasaulē. Šie svētki nav saistīti ne ar reliģiju ne ar ko citu, kas var šķelt cilvēkus. Vienīgā atšķirība ir tā, ka vietām šos svētkus svin citā laikā. Dažādi kalendāri var radīt zināmu plaisu, bet kopumā, šie svētki ir kopīgi mums visiem.

Jaunais gads seko Ziemassvētkiem un tas mums ir kā papildus motivators. Ziemassvētki ir svētki kurus pavadām kopā ar ģimeni, bet Jaunais gads tad ir tas laiks kad varam doties uz ballēm un pasākumiem ar draugiem. Šos svētkus ir pat pieņemts svinēt ārpus mājas, ja tomēr mājās tad draugu pulkā un ļoti jautri.

Visā pasaulē tiek sagaidīta pusnakts, atskan valsts vadītāju uzrunas, visi tiek apsveikti un tiek vērota svētku uguņošana. Savā ziņā, 31. decembrī mēs svinam ne tikai jauna kalendārā gada atnākšanu, bet arī pasaules dzimšanas dienu. Šie svētki mums liek atpūsties, svinēt, atkorķēt šampanieša pudeli un uzsaukt tostu par lielisku nākamo gadu.

Jaunajā gadā nav ilgi jāmeklē iespējas atpūsties, to ir daudz. Notiek dažādas tematiskās balles, pasākumi klubos un dažādās citās vietās kur varat izklaidēties un sagaidīt jauno gadu lieliskā gaisotnē. Protams, jaunā gada sagaidīšana ir tikai daļa, ir jāpavada arī vecais gads.

Ar jauno gadu saistās arī daudzas tradīcijas un ticējumi. Piemērs ir ēdienu daudzums svētku galdā. Ir jābūt 12 ēdieniem, par katru mēnesi, lai nākamajā gadā nekad nekas netrūktu. Arī naudai makā ir jābūt, lai nav tukšs visu jauno gadu. Ir daudz dažādu ticējumu un paražu, daudzi tās joprojām ievēro, bet modernajā pasaulē kad dodamies svinēt ārpus mājas tas ir nedaudz sarežģītāk. Bet varam rast iespējas pieminēt aizgājušos laikus ar kādas tradīcijas atdzīvināšanu arī šodien.

Jaunais gads ir katru gadu, bet tas nekad nav vienāds, katru reizi tas ir jauns. Mums ir kas jauns ko atcerēties pa aizejošo gadu un mēs varam kārtīgi nosvinēt veco un ieskandināt jauno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *