Brauc ar Dacia

Dacia ir rumāņu auto ražotājs, kas darbojas Renault paspārnē. Tā nosaukums ir cēlies no vārda, ar kuru senie romieši apzīmēja lielāko daļu tagadējās Rumānijas. Dacia galvenā ražotne ir Miovenijas (Mioveni) pilsētā. Ražotnē tiek uztaisīti aptuveni 500 tūkstoši auto gadā. Dacia ir viens no svarīgākajiem uzņēmumiem Rumānijā, un 2014. gadā uzņēmums bija atbildīgs par 7.3% no kopējā šīs valsts eksporta. Šajā rakstā apskatīsim Dacia vēsturi, kā arī modeļus.

Dacia vēsture

Dacia uzņēmums tika dibināts 1966. gadā, un pirmā rūpnīca atvērās divus gadus vēlāk. Dacia jau no sākta gala ir saistīts ar Renault, uz kura automašīnām bija bāzēta liela daļa sākotnējo Dacia modeļu. Jau 1969. gadā tika saražots pirmais Dacia 1300 modelis – šī automašīna bija ļoti populāra gan Rumānijā, gan citos noieta tirgos, un kopā pārdoti gandrīz divi miljoni šī auto, ja skaita kopā ar Dacia 1310 modeli. Tāpat kā ar citām precēm, t.s. nomenklatūrai – augsti stāvošām PSRS amatpersonām – tika paredzēti labākie šī auto modeļi.

1999. gadā kompāniju iegādājās franču uzņēmums Renault. Pašlaik pārdotākais modelis ir Dacia Sandero hečbeks, kas britu apskatnieku Top Gear uzskatā kotējas pie automašīnām ar vislabāko cenas/kvalitātes attiecību – Latvijā jaunu Dacia Sandero var iegādāties par 8253 eiro! Tiesa, jums pašiem vajadzēs iegādāties arī skaņas sistēmu. Vēl viena populāra Dacia mašīna ir Duster – lēts apvidus auto, kas līdzīgi kā Sandero, piedāvā izdevīgu cenu, tomēr lētākajā komplektā ir ne tikai bez skaņu sistēmas, bet arī bez diskiem!

Jāuzteic, protams, ne tikai šo auto cena – tie ir ar pieklājīgu vietu salonā, kā arī ar uzticamām, protams, Renault automašīnu “iekšām”.

Dacia Latvijā

Latvijā Dacia oficiālais dīleris ir Mūsa Motors, kura galvenais ofiss atrodas Kārļa Ulmaņa gatvē 5, Rīgā. Ir arī reģionālie pārstāvji Liepājā, Lazdonā (pie Madonas), kā arī Jelgavā. Pieteikties testa braucienam iespējams mājaslapā dacialatvija.lv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *